Saturday 08 Sep, 2018

Starting at 9:00am to 6:00pm

TBD

Menu

MeasureCamp Prague 2017 se blíží

Pokud ještě stále nevíte, co je to MeasureCamp…

Když jsem byl před třemi lety s českou výpravou poprvé na MeaseCampu v Londýně, byl jsem z něj nadšený. Weboví analytici, a to opravdu ti, co s analytikou dnes a denně pracují, šíří osvětu, probírají nezdary a diskutují nad palčivými tématy. Po úvodním přivítání se účastníci rozběhnou a snaží se „urvat“ volný 30 minutový „spot“ v programu. Nejčastější jsou přednášky, ale najdou se i témata s otevřenou diskuzí, či mini workshopy. Na rozdíl od našich barcampů nikdo nemá předem zaručené místo a záleží jen na tom, jestli se mu podaří vybojovat nějaký spot u tabule. To přidává na punkovém nádechu a mělo by to podpořit i nepřipravené k vybrání tématu. Většinu témat si ale řečníci už dopředu připravují.

Ten formát nám tak uhranul, že jsme se později rozhodli jej přenést po posvěcení od Petera O’Neilla, otce zakladatele, i do České republiky. Většinu tehdejší české výpravy najdete mezi organizátory a v Praze to bude nyní třetí ročník. Jeden už si stihlo střihnout i Brno.

V úterý 22.8. v 10:00 máte ještě poslední šanci, jak si zajistit místo na letošním ročníku, který se koná 16. září v kancelářích Avastu na Pankráci. Pokud ještě váháte, podívejte se na highlighty z předchozích ročníků: prvního z roku 2015 a druhého z roku 2016. Reporty z londýnských vydání si můžete přečíst na blogu igloonetu a to ze čtvrtého a pátého vydání.

Už jsem přihlášen, co dál

Celý koncept stojí a padá na tom, jak se účastníci zapojí – zamyslete se a zkuste si připravit nějakou přednášku. Pokud se na přednášení (byť mezi svými a na takto neformálním místě) necítíte, stačí když se podělíte o svůj problém a nadhodíte téma k diskuzi. MeasureCamp je otevřená nekonference pro všechny analytické úrovně – od mlíčňáků až po zkušené veterány. Trefíte se tedy jak s jednodušším tématem, kterým pomůžete nováčkům s orientací v spletitém online světě, tak i s něčím tak složitým, čemu bude rozumět maximálně 5 webových analytiků v České republice. Je celkem velká šance, že většina z nich na MeasureCampu zrovna bude.

Přidejte se do probírání vhodných témat a třeba alespoň pomůžete tápajícím na naší Facebookové stránce.

Kam ještě dál

MeasureCamp se postupně rozrostl po celém světě. Pokud vám nestačí Praha a chcete se podívat i na další místa, můžete se v říjnu zajet podívat na berlínskou akci. Loni na ni byly skvělé ohlasy. V příštím roce se pak snad znovu opět dočkáme i dalších vydání v Brně a Bratislavě. Nebo sledujte stránku globálního eventu, kde je přehled všech míst, kde se MeasureCampy pořádají. V dalších městech jsem na MeasureCampu nebyl, tak osobně doporučit nemůžu, ale věřím, že s žádným nešlápnete vedle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *